12 Aralık 2014 Cuma

Hala Fenerbahçe

Erdal Koşan'ın şutlarını  %89 isabetle çemberin önüne vurdurduğu günlerden beri Fenerbahçe taraftarı kabiliyet ışığını gördüğü her basketbolcusuna aşırı bağlanır. George Gilmore 3 faulü kaçırdığı günden beri de maç biterken kötü bir şey olacaksa mağdur olanın kendileri olacağına inanırlar.

Kendisine daha önce de Müzikte Frank Sinatra, Basketbolda Nemanja Bjelica diyerek övgü dizdiğimiz , ışığını gördüğümüz Nemanja Bjelica son topu kullanması istenecek oyunculardandır . Maç sonu röportajında "hoca başka bir şey çizdi, baktım boşluk var, vurdum gol oldu." şeklinde konuşup ve Obradoviç'i hafif terse yatırmış olsa da kendileri bu takımda "kaçırılacaksa sen kaçır" denen adamdır.

Bjelica'nın Belgrad'daki tüm akrabalarını getirip Fenerbahçe kulübünde görev vermek gerek. 

Maça gelirsek Sarı Kanaryalar, Barcelona karşına puan veya puanlar almaya geldiğini ilk dakikadan itibaren hissettirdi. Semih köprüden önce son çıkışı çok iyi değerlendiriyor ve bu maça da iyi başladı. Jan Vesely "NBA'den dönen adamlardan verim alınmıyor" klişesinin yıkılmasına vesile oluyor....Takım iyi olunca Hickman bile göze hoş gelebiliyor," aslında..." gibi cümleler kurdurtuyor... Son topta Nemanja 'ya o pası veren Samsunlu'yu da unutmamak gerek. O klasik 7 sayı-5 asists-5 rebound kadar katkı yaptığında takımın RAM ve MHZ'i artıyor...Çok zorluyor denmesine rağmen yine çok zorlaması istenen Goudelock "Maşallah" dedirtiyor. Bogdanovic hala sahne sırasını bekliyor...

İçine Slaughter kaçmış gibi oynayan Deshaun Thomas'a rağmen, Riboundlarda rakibinin gerisinde kalmasına rağmen Fenerbahçe "tarihin en kötü" Barcelona'sını yenerken maç boyu yaptığı doğrulardan ötürü umut verdi...Hatta yardımlaşma konusunda pekiyi aldı.

Hayat dersleri bölümünde bu hafta da 1 numara sorununa dikkat çekelim. Kenan ve Hickman ile Euroleague'de yola devam ve Lig finali düşünülüyorsa yelkeni yırtık yelkenli gemiyle Hint Okyanusu'nu  aşmak kadar zor bir maceraya yöneliniyor demektir. Hep eleştiri hep eleştiri biraz da fikir verin diyenlere, takviye olmayacaksa Emir -Bjelica ve Berk 1 numara oynasın fikrimi sunarım :)

Toparlayacak olursak : Hala Madrid, Hala Fenerbahçe, Helal Fenerbahçe !


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder